Terapia ręki

Wskazania:
 • obniżona sprawność manualna, niechęć do wykonywania związanych z nią czynności
 • trudności grafomotoryczne, niska czytelność pisma
 • obniżone napięcie mięśniowe kończyn górnych i obręczy barkowej
 • trudności w utrzymaniu prawidłowej pozycji podczas prac siedzących
 • trudności w utrzymaniu równowagi i koordynacji ruchów
 • problemy z dostosowaniem tempa ruchów do specyfiki podejmowanych czynności

 

Jak przebiega terapia?

Celem terapii ręki jest rozwój tzw. małej motoryki, czyli sprawnego posługiwania się dłońmi i palcami. Plan zajęć zostaje ustalony indywidualnie po przeprowadzeniu diagnozy sprawności grafomotorycznych. Zajęcia obejmują zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe, ukierunkowane na stymulację czucia głębokiego i zaangażowanie całego ciała, jak i bezpośredni trening ręki i dłoni.

W ramach terapii ręki przeprowadza się m.in.

 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie i stawy obręczy barkowej
 • ćwiczenia sensoryczne
 • prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów
 • ćwiczenia grafomotoryczne
Efekty terapii ręki

Systematyczne ćwiczenia przynoszą wyraźne postępy w zakresie małej motoryki: poprawia się chwyt, precyzja ruchów, umiejętność manipulacji drobnymi przedmiotami. To zaś przekłada się na sprawniejsze wykonywanie codziennych czynności, samodzielność, rysowanie i pisanie, korzystanie z przyborów plastycznych. Terapia ręki poprawia także ogólną koordynację ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętność koncentracji.

 

 

Zobacz, co o mojej pracy
mówią inni

"

Pani Ania okazała się bardzo pomocna: rzetelnie wyjaśniła mi przyczyny trudności mojego dziecka z ADHD oraz podpowiedziała, jak postępować. Jest niezwykle oddana swojej pracy, cierpliwa, ma świetne podejście do mojego syna. Już po kilku spotkaniach widać efekty – syn jest zmotywowany do wykonywania ćwiczeń i uczenia się.

"

Terapia sensomotoryki bardzo pomogła mojej córce w przezwyciężeniu trudności w nauce. Córka stała się spokojniejsza, bardziej skupiona. Poprawiła się jej pamięć. Dzięki atrakcyjnej formie tych zajęć córka bardzo chętnie w nich uczestniczy.

"

Mój syn z powodu dysleksji przez lata uczęszczał na różne terapie, ale nie było większych efektów. Dopiero dzięki terapii metodą Warnkego syn zaczął płynnie czytać i popełniać dużo mniej błędów przy pisaniu. Do tego polubił szkołę, zaczął się chętne uczyć i osiągać dobre wyniki.

previous arrow
next arrow
Slider

Twoje dziecko potrzebuje wsparcia zaufanego terapeuty?

Skontaktuj się ze mną.
Porozmawiamy bez zobowiązań i powiem Ci, jak mogę Wam pomóc.

Zadzwoń
numer tel. 697-653-903
lub napisz

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.